Volvo nie do zatrzymania, producent tworzy dużo nowych miejsc pracy

Rozmiar tesktu A A A
-
Volvo nie do zatrzymania, producent tworzy dużo nowych miejsc pracy
Jeszcze kilka lat temu szwedzka firma stała na skraju bankructwa i nie dużo brakowało aby podzieliła się tym samym losem co SAAB. Jednak znalazł się nabywca, który wyłożył odpowiednią gotówkę aby uratować szwedzką markę, dzięki czemu nastąpił czas renesansu w Volvo. W Szwecji powstanie teraz nowy oddział zajmujący się wyłącznie rozwojem nowych technologi głównie w przygotowaniu dedykowanego oprogramowania. Przed wszystkim w dziedzinach bezpieczeństwa, autonomicznej jazdy oraz nowych technologii napędzania samochodów związanych z wykorzystania prądu. Z tej racji Volvo poszukuje 400 inżynierów zajmujących się właśnie wyżej wymienionymi zagadnieniami. Nowa kuźnia technologi powstaje w uniwersyteckim mieście Lund, które położone jest blisko Malmo oraz stolicy Danii Kopenhadze. Nowa siła robocza ma przede wszystkim pomóc w realizacji trzech kluczowych celach szwedzkiej marki, samochody typu Hybrid plug-in w każdym modelu, w pełni elektryczny samochód o zasięgu 500 km do 2019 roku oraz w realizacji celu że do 2020 roku w nowym Volvo nie zginie oraz nie ucierpi żadnych poważnych obrażeń podczas wypadku. Ponadto w 2017 roku Volvo rusza w testowaniu ulicznym swoich autonomicznych samochodów w kilku lokalizacjach: Geteborg, Londyn oraz w Chinach.


Fot. Volvo

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-09-02 08:33:24
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Volvo-nie-do-zatrzymania--producent-tworzy-duzo-nowych-miejsc-pracy

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt