Volvo rozpoczyna swój wielki test na publicznych ulicach

Rozmiar tesktu A A A
-
Volvo rozpoczyna swój wielki test na publicznych ulicach
Wkład szwedzkiego producenta na tegoroczne targi NAIAS jest raczej symboliczny, gdyż nie zaprezentowano żadnej nowości rynkowej. Jednak co zabrakło w ilości pojawiło się w jakości. Zamiast nowego samochodu, Volvo zaprezentował pierwszą z rodzin, która będzie testować autonomiczne samochodu na ulicy publicznej. To oznacza, że szwedzki producent rozpoczął swój długo terminowy i pilotażowy projekt testu jazdy autonomicznej po publicznych drogach Drive Me. Aby wykonać ten test potrzebni byly chętne osoby zamieszkujące Goeteborg, gdzie test ten ma swoje miejsce. Jedną ze szczęśliwych rodzin to Państwo Hain, którzy jako jedni z pierwszych otrzymają do swojej dyspozycji autonomiczne Volvo XC90. Jednak nie jest to wyłącznie jedyna forma sprawdzania nowego rozwiązania szwedzkiej marki premium. Do tego dochodzi jeszcze ścisła współpraca z Uberem. Ponadto kilka dni temu Volvo powołał wraz z firmą Autoliv spółkę, która zajmie się wyłącznie rozwiązaniami służące do autonomicznej jazdy. Tak więc w wyścigu o pierwszy seryjnie produkowany i sprzedawany autonomiczny samochód Volvo jest daleko przed swoją konkurencją.


Fot. Volvo

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-01-11 23:37:26
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Volvo-rozpoczyna-swoj-wielki-test-na-publicznych-ulicach

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt