Wizja nowego sportowego Coupe Volkswagena

Rozmiar tesktu A A A
-
Wizja nowego sportowego Coupe Volkswagena
Jedną z premier niemieckiego producenta Volkswagen podczas targów w Genewie był model koncepcyjny Sport Coupe Concept GTE. Zaprezentowany samochód wyznaczać ma nowy kierunek stylizacji przyszłych samochodów z Wolfsburga. Wymiarami samochód pokrywa się z Passatem, także spodziewać możemy się w najbliższym czasie wersję CC reprezentanta segmentu D.


Fot. mój-samochód.pl

Zaprezentowany samochód otwiera nowe horyzonty w stylizacji Volkswagena. Niemiecki producent mocny nacisk położył na dynamiczność nadwozia oraz postanowił także zawrzeć dodatkowo mocne akcenty światła, które podkreślają sportową naturę pojazdu. Zaprezentowana konstrukcja mierzy 4.82m długości, 1.86m szerokości oraz tylko 1.41m wysokości. Nie duża wysokość oraz 21” felgi dodają koncepcyjnemu Volkswagenowi dodatkowo sportowego charakteru.

Fot. mój-samochód.pl

Wnętrze prezentuje się nowocześnie i zarazem luksusowo. Mocny nacisk położony został na multimedialność samochodu. W sumie Volkswagen Sport Coupe Concept GTE posiada cztery duże ekrany, z czego trzy z nich odpowiedzialne są za multimedialność samochodu i zostały ulokowane w centralnej konsoli oraz na zagłówkach kierowcy i pasażera z przodu.. Przy całej nowoczesności nie mogło zabraknąć także cyfrowej deski rozdzielczej, która wyświetlana jest na 10,1” dużym ekranie.

Fot. mój-samochód.pl

Domeną konceptów to nie tylko nowa stylizacja, ale także jednego z najważniejszych elementów, bez których samochód był by tylko dziełem sztuki. Za siłę napędową w nowym Volkswagenie Sport Coupe Concept GTE służy nowoczesna jednostka typu Hybrid plug-in. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania silnik zużywa zaledwie 2 litry benzyny w trybie mieszanym na 100km. Napęd składa się z 3 litrowej jednostki V6 TSI oraz dwóch silników elektrycznych. Razem wytwarzają one moc 380 KM, co pozwala na rozwinięcie 100km/h w zaledwie 5 sekundach.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-03-10 22:51:22
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Wizja-nowego-sportowego-Coupe-Volkswagena

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt