Wydrukuj Forda w domu

Rozmiar tesktu A A A
-
Wydrukuj Forda w domu
Technologia drukowania 3D nie jest rozwiązaniem, z którego mogą korzystać tylko najwięksi i najbogatsi. Wręcz przeciwnie sprzęt jest coraz tańszy i pozwala na zakup jego nawet mniej zamożnym klientom. Jak na razie Ford udostępnił około 1000 miniaturek swoich samochodów, które można zakupić w ich sklepie internetowym. Jako już gotowy wydrukowany model lub też jako plik do własnego wydrukowania w domu. Sklep 3D Forda. Jednak kto wie czy za kilka lat zamiast kupować części online do naprawy samochodu, nie będziemy mogli sobie ich w prostu sposób wydrukować.


Fot. Ford

Historia Ford w wykorzystaniu drukowania 3D, jest prawie tak rewolucyjna jak wprowadzenie produkcji taśmowej swoich samochodów. Amerykańska firma już 1988 posiadała swoją drukarkę 3D, jako pierwsza firma w motoryzacji. Ford szybko zauważył zalety tego rozwiązania kupując trzecią dopiero wyprodukowaną maszynę. Drukowanie 3D wykorzystane zostało w pełni podczas projektowania oraz produkcji nowego sportowego Forda GT który już niebawem będzie mógł pokazać jakość, która kryje się za rozwiązaniem 3D.

Fot. Ford

Technologia drukowania 3D wykorzystywana jest teraz podczas projektowania nowych samochodów. Przyczynia się to do maksymalnej redukcji czasu tworzenia nowych części do pojazdów. Zamiast po zaprojektowaniu elementu czekać kilka dni na jej wyprodukowanie, pracownicy Forda są w stanie otrzymać część w okresie kilku godzin. Dotychczas Ford wydrukował już pół miliona części do swoich nowych samochodów.

Fot. Ford

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-10-17 10:24:15
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Wydrukuj-Forda-w-domu

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt