Wysoki poziom bezpieczeństwa w modelach Skoda

Rozmiar tesktu A A A
-
Wysoki poziom bezpieczeństwa w modelach Skoda
Samochody czeskiej marki Skoda mogą się pochwalić coraz większym poziomem bezpieczeństwa. Fakt ten dotyczy zarówno biernych rozwiązań jak też aktywnych. Oprócz już elementarnych i często wymaganych rozwiązań przez rynek, Skoda oferuje w wielu swoich nowych modeli bardziej zaawansowane rozwiązania. Takimi systemami są PEDESTRIAN MONITOR oraz MANOUVER ASSIST.


Pierwsze rozwiązanie ma zadbać bezpośrednio o bezpieczeństwo pieszych. System ten działa w prędkości od 5 km/g do 65 km/h. Dane zbierane z radaru przekazywane są na bieżąco do jednostki obliczające, która analizuje ryzyko wystąpienia niebezpiecznej sytuacji. W razie wykryci pieszego wchodzącego na jezdnię auto najpierw zaalarmuje kierowcę. Kiedy ten nie zareaguje samochód rozpocznie samodzielnie wyhamowywać pojazd. Rozwiązanie to jest na wyposażeniu standardowym dwóch SUVów marki, Skoda Kodiaq oraz Skoda Karoq.

Drugi system ma na celu zapobiec mniejszym szkodą. Wykorzystując dane z czujników parkowania. Po rozpoznaniu przeszkody i braku reakcji po stronie kierowcy, system ten najpierw alarmuje kierującego. Gdy ten nie zareaguje, system samodzielnie zatrzyma samochód tak aby uniknąć obtarć, wgnieceń czy też innych uszkodzeń nadwozia samochodu. To rozwiązanie także znajduje się w standardowym wyposażeniu dwóch SUVów czeskiej marki oraz w modelu Skoda Superb oraz Skoda Octavia od wersji Ambition.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2018-05-12 14:00:02
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Wysoki-poziom-bezpieczenstwa-w-modelach-Skoda

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt