Chiny dla Mercedesa, kolejna podwójna wygrana

Rozmiar tesktu A A A
-
Chiny dla Mercedesa, kolejna podwójna wygrana
Mercedes w tym sezonie jest jak tymczasowo nie do powstrzymania, nie tylko wygrywa ale i nokautuje swoich rywali. Podczas wszystkich 4 wyścigów w tym sezonie, na pierwszy miejscu zawsze znalazł się bolid Mercedes, gdyby nie wpadka Hamiltona z pierwszego wyścigu, zapewne także drugie miejsca przypadały by niemieckiemu producentowi. Nie tylko styl zachwyca w jakim w tym sezonie Hamilton i Rosberg odjeżdżają rywalizacji, ale także czasy uzyskane.


Fot. F1

Start podczas wyścigu w Szanghaju, rozpoczął się od groźne wyglądających sytuacji. Jednak oprócz bezpośrednich tarć gumy o gumę oraz jednego podskoku nie się na szczęście nie wydarzyło. Do starcia bolidów doszło pomiędzy dawnych kolegów z zespołu Alonso i Massa. Słaby start zaliczył Rosberg, który bardzo szybko spadł na 7 pozycję. Gdyby tego było mało zaliczył także starcie z Botasem, którego bolid na chwilkę podskoczył do góry. Wszystkie zdarzenia ze startu oraz pierwszego zakrętu zakończyły się bez szkód dla bolidów.

Fot. F1

Hamilton jak rakieta szybko wykatapultował się na prowadzenie z przewagą, kolega z zespołu Rosberg niestety musiał zacząć walkę o cenne pozycje. Za gonienie pierwszego kierowcy podczas wyścigu zabrał się Vettel, ale niestety gorszym samochodem ta sztuka wychodziła bardzo średnio. Niemiec co okrążenie tracił średnio o sekundę. Do pierwszej wymiany opon Brytyjczyk miał na tyle mocną przewagę nad nim, że bez problemu zdążył dokonać zmiany ogumienia i wrócić na trasę bez straty swojej pozycji.

Fot. F1

Na ile przed wymianą opon Vettel jeszcze walczył, tak po dokonaniu stopu w alejce serwisowej rozpoczął tracić sukcesywnie pozycje na rzecz swoich rywali, jak też nowego nabytku ze swojego zespołu Australijczyka Riccardo. Rosberg, który powoli ale sukcesywnie walczył o cenne pozycje, w końcu znalazł się na drugim miejscu. Jego strata wobec Brytyjczyka wynosiła 11 sekund, jednak przy takich samych bolidach i bardzo podobnych umiejętności kierowania odrabianie cennych sekund było bardzo trudne.

Przez metę jako pierwszy przejechał Hamilton po nim Rosberg, a za kierowcami Mercedesów do mety jako trzeci i jako ostatnie miejsce na podeście zajął Alonso. Kolejne wyścig odbędą się w Europie. Bardzo ciekawie zapowiadający się wyścig w Hiszpanii, gdyż wtedy dopiero poznamy prawdziwe możliwości Mercedesów na tle konkurencji.

KierowcaZespółPunktyPole positionPunkty zespół
Nico RosbergMercedes79 pkt.1154 pkt.
Lewis HamiltonMercedes75 pkt.3154 pkt.
Fernando AlonsoFerrari41 pkt.052 pkt.
Nico HulkenbergForce India-Mercedes36 pkt.054 pkt.
Sebastian VettelRed Bull Racing-Renault33 pkt.057 pkt.
Daniel RiccardoRed Bull Racing-Renault24 pkt.057 pkt.
Valtteri BottasWilliams-Mercedes24 pkt.036 pkt.
Jenson ButtonMcLaren-Mercedes23 pkt.043 pkt.
Kevin MagnussenMcLaren-Mercedes20 pkt.043 pkt.
Sergio PerezForce India-Mercedes18 pkt.054 pkt.
Filipe MassaWilliams-Mercedes12 pkt.036 pkt.
Kimi RaikkonenFerrari11 pkt.052 pkt.
Jean-Eric VergneSTR-Renault4 pkt.08 pkt.
Danii KvyatSTR-Renault4 pkt.08 pkt.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-04-21 15:21:55
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Sporty-motoryzacyjne/Chiny-dla-Mercedesa--kolejna-podwojna-wygrana

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt