III sezon Kia Lotos Race wystartował

Rozmiar tesktu A A A
-
III sezon Kia Lotos Race wystartował
W strugach deszczu na torze Slovakiaring w Słowacji rozpoczął się III sezon Kia Lotos Race. Tor zagościł rzeszę usportowionych KIA Picanto po raz drugi. Jednak w przeciwieństwie do klasyfikacji, w fatalnych warunkach pogodowych. Obok Kia Lotos Race, na tym samym torze odbyły się także zawody FIA WTCC samochodów turystycznych.


Fot. Kia Lotos Race

Klasyfikację do pierwszego wyścigu wygrał Michał Śmigiel i mógł rozpocząć walkę o pierwsze punkty z pole position. Jednak dobre wyniki z sesji treningowych oraz klasyfikacji nie pomogły mu zbytnio. Popsuty start przez kierowcę, kosztowało go cenne 5 pozycji. Role pierwszego kierowcę w stawce objął gościnny kierowca Byśkiniewicz, który jednak szybko stracił tą lokatę na rzecz Kostrzaka.

Fot. Kia Lotos Race

Już podczas pierwszego okrążenia z walki odpadł Marcin Jaros, który wylądował poza torem. Śmigiel po słabym starcie rozpoczął odrabiać straty, zdobywając podczas 7 okrążenia 4 miejsce. Jednak po kontakcie z Kia Picanto Piotra Parysa opuścił tor, a wyścig finalnie nie ukończył. Za to zdarzenie został ukarany najmłodszy z kierowców, który zajął ostatecznie 7 miejsce.

Fot. Kia Lotos Race

Do samego końca pierwszego wyścigu prowadził Kostrzak, jednak pech chciał, że kilka metrów przed metą prowadzący popełnił błąd podczas hamowania i wylądował poza torem. Wykorzystali to Karol Lubas, Karol Urbaniak i Piotr Parys, którzy w tej kolejności przekroczyli metę. Jednak z powodu przewinienia na Śmiglu, Parys został przeniesiony na 7 lokatę, a jego miejsce zajął Rafał Berdys.

Druga seria stała pod dużym znakiem zapytanie, jednak deszcz nad torem zaczął słabnąć. Zgodnie z regulaminem pierwsza 8 startowała w odwrotnej kolejności. Na pierwszym miejscu pojawił się Konrad Wróbel. Tuż za nim Piotr Parys, który został ukarany i zdegradowany na 7 lokatę. Ostatnią pozycję pierwszej trójki zajął Maciej Chałasa.

Fot. Kia Lotos Race

Już podczas pierwszego wyścigu najmłodszy z kierowców Piotr Parys pokazał, że jest głodny pierwszego zwycięstwa w Kia Lotos Race. Tak też szybko objął prowadzenie. Bardzo dobry start zwycięzcy pierwszego wyścigu przyniósł mu walkę o drugą lokatę z Konradem Wróblem. Wyścig zakończył się wygraną Piotra Parysa, z ponad 2 sekundową stratą ukończył Karol Lubas, a za nim Konrad Wróbel.

Kolejny wyścig III serii Kia Lotos Race odbędzie się za niecały miesiąc na torze w Holandii, Zandvoort.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-05-12 02:27:05
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Sporty-motoryzacyjne/III-sezon-Kia-Lotos-Race-wystartowal

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2024 Internetowy magazyn motoryzacyjny moj-samochod.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt