Lisowski powraca na pole position klasyfikacji generalnej

Rozmiar tesktu A A A
-
Lisowski powraca na pole position klasyfikacji generalnej
Czwarta runda VW Castrol Cup ponownie zawitała na tor w Poznaniu. Zakończenie kolejnych dwóch wyścigów przyniosło zmianę lidera klasyfikacji generalnej. Nowym numerem jeden stał się ponownie Mateusz Lisowski. Jednak pierwszy wyścig należał do szwedzkiego kierowcy Marcusa Flucha. Dopiero podczas drugiego startu nowy lider przejechał jako pierwszy przez linię mety.
Pierwszy sobotni wyścig na torze w Poznaniu odbył się z pominięciem pierwszej lokaty. Wywalczone przez Szweda Marcusa Flucha miejsce podczas kwalifikacji, pozostało niezmienne i to właśnie on jako pierwszy przejechał przez linię mety. Więcej jednak działo się za zwycięzcą pierwszego wyścigu. Już po samym starcie doszło do pierwszej kolizji, która doprowadziła do pojawienia się Safty Cara. Meksykański kierowca Fernando Mendez wypadł z toru i uderzył w barierę.Po wznowieniu rywalizacji Lisowskiemu udało się w miarę szybko wyprzedzić Litwina Kupcicasa oraz mógł swobodnie kontynuować pogoń za kolejnym kierowcą, Kisielem. Podczas ostatniej rundy jednak doszło do kontaktu pomiędzy samochodami numer 2 oraz 8. Na skutek tego zdarzenia Lisowski oraz Kisiel stracili swoje wysokie pozycje. Ich miejsce zajęli Kupcicas oraz Jakub Litwin, kończąc w tym układzie pierwszą serie konkursu w Poznaniu.Druga tura rozpoczęła się od odwrócenia czołówki z pierwszego wyścigu. Dzięki temu z pierwszej pozycji, swoją walkę o wysoką lokatę końcową, rozpocząć mógł pechowiec w pierwszego wyścigu, 22-letni Lisowski, który dobrze wykorzystał swoją okazję, kończąc wyścig na tej samej pierwszej lokacie, na której go rozpoczął. Największym zwycięzcą drugiego wyścigu na pewno można uznać młodego 19-letniego kierowcę z Warszawy, Jana Kisiela. Startujący z 21 pozycji, przebił się aż do 7 miejsca.Pośród kobiet najlepszą okazała się ponownie Klaudia Podkalicka, która to pierwszy konkurs zakończyła na wysokiej, 11 lokacie, zaś drugi na pozycji 14, pozycjonując się w ogólnej klasyfikacji kierowców jak na razie na miejscu 17 i zdobywając w Poznaniu 34 punty.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2013-06-30 16:57:14
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Sporty-motoryzacyjne/Lisowski-powraca-na-pole-position-klasyfikacji-generalnej

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt