Pierwsza wygrana Polaka w tegorocznym VW Castrol Cup

Rozmiar tesktu A A A
-
Pierwsza wygrana Polaka w tegorocznym VW Castrol Cup
Mimo że minęły już 4 serie wyścigowe, dotychczas żaden z polskich kierowców nie mógł zaznać smaku zwycięstwa w tegorocznej edycji VW Castrol Cup. Jednak szczęśliwy tor z przed roku dla Jana Kisiela tym razem okazał się jeszcze bardziej udanym, co skutkowało pierwszą wygraną dla niego w tym sezonie podczas drugiego wyścigu.


Fot. VW Castrol Cup

Pierwszy wyścig od startu aż pod koniec rywalizacji przebiegł pod dyktando polskich kierowców i kilku zagranicznych. Jednak dobrą strategią wykazał się aktualny lider klasyfikacji generalnej Kupcikas, który przeczekał moment kiedy czołówka wykorzysta swoje pust-to-start. Tak aby pod sam koniec, wykorzystać własne w celu zdobycia pierwszej lokaty i tym samym przejechać metę jako pierwszy.

Fot. VW Castrol Cup

Drugi wyścig rozpoczął się od sporej niewiadomej co do ogumienia, które zostanie użyte podczas ostatniego wyścigu w tym sezonie na torze Slovakia Ring. Tuż przed rozpoczęciem rywalizacji zaczął padać deszcz co skutkowało mokrą nawierzchnią. Jednak po próbnej jeździe można było skorzystać ze szybszego ogumienia bez bieżnika odprowadzającego wodę.

Fot. VW Castrol Cup

Polski kierowca szybko nauczył się z błędów w pierwszym wyścigu oraz skopiował taktykę kierowcy z Litwy Kupcikasa. Tym razem to on wyczekał na swoją okazję aby dodatkową mocą bolidu nadgonić stawkę i zdobyć tym samym pierwszą lokatę i zwycięstwo w tym sezonie.

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-09-08 01:28:00
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Sporty-motoryzacyjne/Pierwsza-wygrana-Polaka-w-tegorocznym-VW-Castrol-Cup

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2024 Internetowy magazyn motoryzacyjny moj-samochod.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt