Saksoński tor wyścigowy dla Krugera

Rozmiar tesktu A A A
-
Saksoński tor wyścigowy dla Krugera
Bohaterem kolejnego weekendu wyścigowego Volkswagen Golf Cup stał się kierowca z RPA, Jeffrey Kruger. Udało mu się zebrać dwie wygrane podczas obu wyścigów na torze Sachenring ulokowanym w Saksonii. Dzięki tym wygranym Kruger zdołał umocnić się w klasyfikacji generalnej i przybliżyć do tytułu, którego za dwa weekendy będzie mógł odebrać w Poznaniu.


Fot. Volkswagen Golf Cup

Swoją rewelacyjną dyspozycyjność podczas pierwszego wyścigu pokazał po raz kolejny kierowca z RPA. Powtarzając sukces z toru w Lautizt. Gdzie także udało mu się wygrać oba wyścigi. Kruger prowadził cały wyścig bezpiecznie bez większych zagrożeń od swoich przeciwników. Do prawdziwej rywalizacji dochodziło jednak za jego plecami, gdzie kierowcy mijali się co chwila. Pozostałe miejsca na podium w pierwszym wyścigu zajęli Dylan Pereira oraz Marcus Fluch. Podczas pierwszego wyścigu bardzo wysokie piąte miejsce zajęła Małgorzata Rdest, której najwidoczniej dodatkowe godziny w serii Audi TT Cup mocno posłużyły.

Fot. Volkswagen Golf Cup

Drugi wyścig odbył się bez walki Krugera, kierowca już na samym początku zdołał odjechać swoim rywalom. Pozostawiając ich sobie samym. Skutkowało to kontaktami pomiędzy VW Golfami, a nawet opuszczanie toru wyścigowego. Posypało się dużo kar oraz nastąpiły dwie neutralizacje, które uspokoiły nieco atmosferę na torze. Jednak do samego końca rywalizacja była zacięta. Pod koniec na podium znaleźli się poza bezkonkurencyjnym Krugerem, Andre Gies oraz Michał Gadomski.

Fot. Volkswagen Golf Cup

W klasyfikacji generalnej prowadzi Jeffrey Kruger, który już od 5 wyścigów zdobywa komplet punktów. Dotychczas w 4 weekendach, 8 wyścigach zdobył ich razem 328. Tuż za nim ze stratą 58 punktów znajduje się Marcus Fluch. Ostatni na podium klasyfikacji generalnej zmieścił się z 266 punktami Dylan Perieira.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-08-30 22:32:06
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Sporty-motoryzacyjne/Saksonski-tor-wyscigowy-dla-Krugera

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt