Wielki powrót Roberta Kubicy na torze w Spa

Rozmiar tesktu A A A
-
Wielki powrót Roberta Kubicy na torze w Spa
Robert Kubica powrócił i to w pięknym stylu zajmując wraz ze swoim zamiennikiem Christophe Hamon trzecie miejsce, mimo że zakończyli wyścig na czwartym miejscu. Dla Polskiego kierowcy jest to pierwsza tak wysoka wygrana od dłuższego czasu. Pierwszy za sterem znalazł się Christophe Hamon, który wystartował na siódmym miejscu. Mocny atak kierowcy pozwolił wejść na czwarte miejsce i przy okazji uniknąć poważnego wypadku. Uczestniczyły w nim trzy samochody, a sprzątanie części zajęło prawie 20 minut. Jednak francuski kierowca nie był w stanie utrzymać swojej wysokiej pozycji i spadł na szóste miejsce. Potem sportowy Renault RS01 przejął Kubica. Polak spisał się fantastycznie wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie. Był w stanie odrobić stratę i znaleźć się na czwartym miejscu i tak też zakończył wyścig. Dzięki karze 15 sekund, która nałożona została na drugiego na mecie Stein Schothorsta za kontakt z innym pojazdem, Kubica i jego francuski zamiennika mogli awansować i pójść jedną pozycję do góry. To jednak nie koniec na Kubicy. Jutro o godzinie 12, będzie on mógł stanąć ponownie na podium za wygraną w kategorii Sprinterskiej.


Fot. Renault RS01 Tropy

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-09-24 20:15:26
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Sporty-motoryzacyjne/Wielki-powrot-Roberta-Kubicy-na-torze-w-Spa

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2023 Internetowy magazyn motoryzacyjny moj-samochod.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt