Wielki powrót legendy, Ford GT wygrywa LeMans

Rozmiar tesktu A A A
-
Wielki powrót legendy, Ford GT wygrywa LeMans
Pierwsza generacji Forda GT powstał w 1965 roku. Samochód ten był odpowiedzią na nieudaną transakcję zakupu włoskiej marki Ferrari. Henry Ford II chciał, aby prowadzona przez niego firma zaistniała także w sportach motorowych. Pierwszy plan zakładał zakup włoskiej marki. Już prawie pozytywnie zakończona transakcja nie doszła jednak do skutku z winy Ferrari, który wycofał się w ostatniej fazie. W tym okresie to właśnie samochody tej marki przewodziły w LeMans. Wtedy zrodził się plan B, który zakładał stworzenie własnego samochodu sportowego. Brak doświadczenia w tej dziedzinie jednak nie przeszkodził Fordu przy wsparciu innych marek w zdobyciu 4 razy pod rząd upragnionego zwycięstwa w LeMans.


Fot. Ford

Henry Ford II także teraz byłby bardzo dumny z nowego Forda GT. W weekend odbył się właśnie ten historyczny wyścig na torze niedaleko małego miasteczka LeMans. Rywalizację przez długi czas prowadził odosobniony Ferrari 488 GTE. Na kilka godzin przed zakończeniem wyścigu, prowadzenie przejął Ford GT z numerem 68. Miejsca już nie oddał i po przejechaniu 340 okrążeń zakończył w klasyfikacji LMGTE Pro jako pierwszy. Na drugim miejscu na podium znalazł się Ferrari, a trzecią lokatę kolejny Ford GT. Na cztery startujące samochody Ford zajął 1,3,4 oraz 9 miejsce. Można wyłącznie pogratulować i życzyć kolejnych wielkich sukcesów. W tym roku na ulice ma wejść także Ford GT.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-06-21 08:36:56
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Wielki-powrot-legendy--Ford-GT-wygrywa-LeMans

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2024 Internetowy magazyn motoryzacyjny moj-samochod.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt