Concept IDS elektryczna autonomiczna przyszłość Nissana

Rozmiar tesktu A A A
-
Concept IDS elektryczna autonomiczna przyszłość Nissana
Podczas targów w Japonii swoją premierę miało wiele nowych samochodów gotowych na debiut rynkowy oraz pojazdów koncepcyjnych. Jednym z ciekawszych samochodów to Nissan IDS Concept. Pojazd ten otrzymał bardziej dopracowany design modeli Sway ( Genewa 2015 ) oraz Gripz ( Frankfurt 2015 ). Zaprezentowany samochód ma stanowić także pierwszy krok ku autonomicznego pojazdu marki, który pojawi się najprawdopodobniej w 2020 roku.


Fot. Nissan

Nissan stawia na napędy elektryczne. Strategia jednostek Zero emisji jak na razie w wykonaniu Nissana będzie zarezerwowany wyłącznie dla napędów elektrycznych. Coraz bardziej wydajne baterie oraz inwestycje w rozwiązania z zakresu obniżania wagi i szybszego ładowania. Nie tylko sprawią że samochód będzie w stanie poruszać się na większym dystansie, ale czas do naładowania pojazdu będzie zajmowała coraz mniej. W przypadku koncepcyjnego IDS, zainstalowana została bateria 60 kWh.

Fot. Nissan

Wnętrze jak przystało na samochód koncepcyjny prezentuje się futurystycznie. Jednak dzięki możliwości poruszania się samochodu bez potrzeby kierowcy. Siedzenia mają możliwość lekkiego obracania się. Dzięki temu zamiast skupiać się na tym co dzieje się na ulicy, pasażerowi mogą swobodnie ze sobą rozmawiać. Oprócz nowej aranżacji siedzeń, samochód wyposażony został w liczne rozwiązania multimedialne, które jeszcze bardziej pozwalają z samochodu korzystać nie tylko jako środek lokomocji. Dostęp do internetu oraz duża ilość miejsca pozwolić mają na swobodną pracę.

Fot. Nissan

Autonomiczne pojazdy wdrażane są już przez każdego liczącego się producenta. Niektóre marki już posiadają jeżdżące samochody, inne dopiero raczkują w tej dziedzinie. Jednak jedno jest pewne za kilka lat takie samochodu będą pełnoprawnymi uczestnikami na ulicy. Właśnie w tym zakresie Nissan widzi kolejne rozwiązanie w dziedzinie bezpieczeństwa. Samochody sterowane przez komputery mają być zdecydowanie bezpieczniejsze.

Fot. Nissan

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-10-31 23:01:36
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Concept-IDS-elektryczna-autonomiczna-przyszlosc-Nissana

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt