Dramatyczna i emocjonująca walka o cenne punkty w Poznaniu

Rozmiar tesktu A A A
-
Dramatyczna i emocjonująca walka o cenne punkty w Poznaniu
Trzecia runda VW Castrol Cup odbyła się w Poznaniu. Na torze przeciwko sobie wystartowało 22 kierowców z 8 krajów. Jednak zanim doszło do pojedynku pomiędzy najlepszymi, na torze pojawiło się dwóch gości specjalnych TVNu, którzy rywalizowali przeciwko sobie: Agnieszka Szulim oraz Filip Chajzer. Walkę wygrał ten drugi kierowca.


Fot. Volkswagen Castrol Cup

Pierwszy wyścig trzeciej rundy VW Castrol Cup odbył się w sobotę, oprócz 22 rywalizujących przeciwko sobie kierowców, na torze pojawił się także gość specjalny w formie deszczu. Jeszcze przed rozpoczęciem wyścigu tor całkowicie wysechł, co skłoniło kierowców do zastosowania opon na suchą nawierzchnię.

Fot. Volkswagen Castrol Cup

Już podczas drugiego okrążenia rozpoczęła się ulewa na torze co uniemożliwiło kierowcą na osiągnia wysokich prędkości bez skutków ubocznych na aktualnym ogumieniu. Dopiero podczas 7 okrążenia sędziowie stwierdzili, że na tor wypuszczą safety car co umożliwi wszystkim uczestnikom na wymianę ogumienia w swoich bolidach.

Fot. Volkswagen Castrol Cup

Na samym końcu przez metę jako pierwszy przejechał Litwin Kupcikas, zdobywając pierwsze miejsce trzeci raz i umacniając się w klasyfikacji generalnej na pierwszej lokacie. Tuż za nim przez metę przejechał Jan Kisiel. Na trzecim miejscu wyścig zakończył Maciej Fluch. Wyścig ten okazał się także bardzo udany także dla Jerzego Dudka, który po raz pierwszy osiągnął wysoką 11 lokatę.

Fot. Volkswagen Castrol Cup

Drugi wyścig trzeciej rundfy VW Castrol Cup odbył się w niedzielę. Dla Jana Kisiela, który startował z pole position wyścig okazał się pechowy. Niestety wykonał on minimalny falstart, za co został ukarany przejechaniem przez alejkę serwisową. Co oznaczało stratę wysokiego miejsca. Z tego błędu skorzystał Jeffrey Kruger, który nie oddał już do końca szczęśliwe zdobyte pierwsze miejsce.

Jednak najwięcej walki działo się za tylnym zderzaniem pierwszego kierowcy stawki pomiędzy Kupcikasem, a Maciejem Fluchem. Jednak drugi kierowca szwed nie dał się zwieść z drogi i cały czas pozostawał przed Litwinem, kończąc na drugim miejscu tuż przez zwycięzcą pierwszego Poznańskiego wyścigu. Dobra passa sobotniego wyścigu Jerzego Dudka nie trwała długo i musiał zadowolić się tym razem prawie z końcem stawki na 19 miejscu.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-06-15 18:17:24
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Dramatyczna-i-emocjonujaca-walka-o-cenne-punkty-w-Poznaniu

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt