Duch Conceptu LFA w nowym Lexusie IS

Rozmiar tesktu A A A
-
Duch Conceptu LFA w nowym Lexusie IS
Japoński producent luksusowych samochodów przedstawił pierwsze informacje, dotyczące najnowszej generacji modelu IS. Już na pierwszy rzut oka widać bardzo mocne pokrewieństwo z pierwotną wersją sportowego bolidu - Conceptem Lexusa LFA. Charakterystyczny grill w kształcie litery X ,wraz z podłużnymi reflektorami, idealnie kształtują twarz nowego modelu.


Jednak na tym nie kończą się podobieństwa. Linia boczna, także mocno zaczerpnięta została ze sportowego conceptu. Samochód prezentuje się agresywnie dzięki ostrym zakończeniom, zaś linie boczne nadają całości prawdziwej dynamiki.W Europie dostępne będą dwie wersje silnikowe - IS 250 oraz hybryda IS 300h. Będzie to więc pierwszy model IS z napędem hybrydowym. Dla osób, którzy potrzebują bardziej sportowego ducha, dostępny będzie oczywiście model F Sport.

Samochód wobec swojego poprzednika urósł i uległ poszerzeniu, co za tym idzie, powiększył się też rozstaw osi. Cały ten zabieg zastosowano, aby osoby podróżujące nowym Lexusem IS mogły poczuć więcej swobody i komfortu podczas podróży.

Inspiracje z modelem koncypcyjnym LFA nie zakończyły się na nadwoziu, kolejne elementy można odnaleźć także wewnątrz samochodu. Wszystkie detale skierowane zostały ku kierowcy, tak, aby każda funkcjonalność samochodu znalazła się w zasięgu ręki bez potrzeby odwracania oczu od ulicy.Model otrzymał także na nowo zaprojektowany fotel kierowcy, który nie tylko ma być wygodniejszy podczas długich podróży, ale także zapewnić lepsze trzymanie w zakrętach. Wnętrze zyskało jeszcze przyjemniejsze w dotyku materiały. W nowym IS zastosowano po raz pierwszy nowoczesny system do sterowania klimatyzacją dotykiem palca.

Jak już wcześniej zaznaczyłem, nowy IS dostępny będzie także w wersji F Sport. W skład pakietu F Sport wchodzą nie tylko indywidualny i od razu rzucający się w oczy indywidualny agresywny design, ale także lepsze osiągi. Jednak dokładne parametry F Sport jak też IS 250 oraz IS 300h poznamy po premierze w Detroit.


mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2013-01-26 21:47:08
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Duch-Conceptu-LFA-w-nowym-Lexusie-IS

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt