F1 Japonia, Mercedes zdobył trzeci tytuł konstruktorów z rzędu

Rozmiar tesktu A A A
-
Nowym i starym zwycięzca klasyfikacji konstruktorów został Mercedes. Udało się to niemieckiemu producentowi na cztery wyścigi przez zakończeniem sezonu. Jednak sukces zespołu w tej dziedzinie F1, był już pewny kilka wyścigu wcześniej. Przewaga oraz powtarzalność wygranych była za duża aby Mercedesowi przepadła wygrana. Ponadto zwycięzcą wyścigu na torze Suzuka w Japonii został Nico Rosberg, który dzięki wygranej powiększył swoją przewagę nad najgroźniejszym rywalem. Lewis Hamilton zajął podczas dzisiejszego wyścigu tylko trzecie miejsce, dzięki czemu przewaga niemieckiego kierowcy wzrosła do 33 punktów. Na podium znalazł się jeszcze Max Verstappen, który traci tylko 5 punktów do czwartego miejsca na którym znajduje się Kimi Raikkonen. Zagrożony może czuć się także kolega z zespołu Daniel Ricardo, który ma jeszcze tylko przewagę 47 punktów i zajmuje aktualnie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Kolejny wyścig odbędzie się za dwa tygodnie w USA w Austin.