Hydrogen Council, wodorowa koalicja na rzec promocji technologii i ekologi

Rozmiar tesktu A A A
-
Hydrogen Council, wodorowa koalicja na rzec promocji technologii i ekologi
W Szwajcarii, Davos 18 stycznia odbyło się uroczyste spotkanie 13 firm związanych z technologią wodoru. W tym gronie znalazło się aż 5 producentów samochodów: BMW, Daimler, Honda, Hyundai oraz Toyota. Celem całego przedsięwzięcia jest promowanie technologii, która jest nie tylko czysta, ale także pozwala na bezproblemową i szybką eksploatację w każdym warunku. Już leciwa technologia i dawno temu porzucony rynek na rzecz ropy, w ostatnich kilku latach mocno odżył wszystko za sprawą takich modeli samochodów jak Toyota Mirai, Hyundai ix35 F-Cell. Rynek ten teraz jest wart już 1,4 miliarda Euro. Aktualnie na świecie seryjnie produkowane są 3 samochody, w tym roku premierę będzie miał kolejny pojazd, a będzie nim Mercedes GLC F-Cell. Za pionierami pójdą także kolejni producenci, wszystko dzięki coraz lepiej i szybciej rozwijającej się infrastrukturze. Za którą w głównej mierze odpowiedzialni są pozostali uczestnicy tego spotkania. Kolejnym celem tej grupy to pomoc w realizacji konwencji Paryskiej z 2015 roku, której cel było zmniejszenie globalnej temperatury o 2 stopnie. Hydrogen Council chce w tym pomóc poprzez wprowadzanie bardziej ekologicznych technologii jakim jest wodór i uzyskiwana energia z niego. Do 2025 roku obok samochodów elektrycznych, wodór ma wypierać z rynku przestarzałe pojazdy korzystające z paliw ropo pochodnych. Nastąpić ma także większa promocja pozwalająca na wprowadzenie na rynek autobusów do miast tankowanych wodorem, co miało by bardzo pozytywny wpływ na jakość powietrza.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-01-19 09:11:33
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Hydrogen-Council--wodorowa-koalicja-na-rzec-promocji-technologii-i-ekologi

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt