Innowacyjny koncept wiodącego niemieckiego producenta

Rozmiar tesktu A A A
-
Innowacyjny koncept wiodącego niemieckiego producenta
Podczas targów w Szanghaj niemiecki producent premium zaprezentuje już trzecią odsłonę samochodu z rodziny prologue. Po dynamicznej Coupe, klasycznym sedanie nadszedł czas na wielofunkcyjny crossover. Tak jak poprzednie premiery, tak też nowy koncepcyjny Audi odsłania kolejne zagadnienia, w jakim kierunku idzie niemiecki producent.


Fot. Audi

Kontynuacja eleganckiej i sportowej linii z atletycznymi elementami, która stanowi bezpośrednią ewolucję aktualnych generacji samochodów niemieckiej marki, kreuje obraz spójności. Audi postawił mocny nacisk na rozpoznawalność swoich przyszłych samochodów, nauczył się na błędach innych, że nie należy wprowadzać rewolucji w wyglądzie sprawdzonych modeli. Do mierzącego 5,13m długości crossovera idealnie wkomponowują się do tego także duże pokaźne 22” felgi.

Fot. Audi

Tak jak poprzednie zaprezentowane samochodu z rodziny prologue, tak też najnowsza odsłona posiada silnik typu Hybrid Plug-In. Jednak w przypadku tego modelu do czynienia będziemy mieć z jednostką, której moc wynosi pokaźne 734 koni mechanicznych. Silnik Hybrid Plug-in składa się z tradycyjnej benzynowej turbodoładowanej jednostki, TFSI V8 o pojemności 4 litrów. Połączone siły silnika spalinowego i elektrycznego przyczyniają się do bardzo niskiego spalania samochodu, które wynosi zaledwie 2.4l na 100km. Przy tym walory sportowe nie giną w zupełności. Samochód na sprint z 0 do 100 km/h potrzebuje zaledwie 3.5 sekund.

Fot. Audi

Jednak oprócz nowoczesnej jednostki napędowej Audi prezentuje dużo więcej. Trzeci samochód z rodziny prologue idzie dalej w kierunku łatwiejszej interakcji między kierowcą, a samochodem. Nie pomagają tu już wyłącznie systemu typu Head Up display. Osoba obsługująca samochód będzie miała jednolitą deskę rozdzielczą, na której znajdą się trzy monitory. Będą one służyć do informowania kierowcy o wszystkich najważniejszych zdarzeniach związane z samochodem oraz podróżą. Kolejny wyświetlacz znajdzie się na środku konsoli. Tutaj będzie odbywać się cyfrowa obsługa klimatyzacji oraz innych systemów bezpośrednio związanych z klimatem panującym w samochodzie.

Fot. Audi

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-04-17 23:25:11
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Innowacyjny-koncept-wiodacego-niemieckiego-producenta

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt