Mercedes AMG pręży muskuły z nową E klasą

Rozmiar tesktu A A A
-
Mercedes AMG pręży muskuły z nową E klasą
W ofercie niemieckiego producenta premium pojawiła się nowa pozycja jednostki napędowej popularnej limuzyny. Sportowa odmiana samochodu E klasa w wersji AMG z silnikiem benzynowym 63 S z przekładnią 4MATIC+. Nowa odmiana jednostki osiąga teraz moc 612 KM co jest najlepszym wynikiem dotychczas. Poprzednia najmocniejsza odsłona dysponowała tylko mocą 571 koni mechanicznych. Pod maską samochodu nadal umiejscowiona jest ten sam silnik o pojemności 4.0l w układzie V8 z podwójnym turbodoładowaniem. Wraz z wzrostem mocy jednostki, zwiększył się także moment obrotowy, który w tej wersji wynosi aż 850 Nm, co jest o 100 Nm więcej niż poprzednia najmocniejsza wersja. Nowy wynik przyspieszenia do 100 km wynosi teraz 3.4 sekund. Dzięki temu samochód nie jest tylko bardzo dynamiczny, ale relatywnie oszczędny. Mercedes AMG E63 S 4MATIC+ optycznie wyróżnia się tylko lekkimi detalami, takie jak zmieniona struktura przedniego wlotu oraz bardziej dynamicznymi liniami maski.


Fot. Mercedes

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-12-12 02:02:20
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Mercedes-AMG-prezy-muskuly-z-nowa-E-klasa

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt