Nowa rodzina jednostek wysokoprężnych Mercedesa

Rozmiar tesktu A A A
-
Nowa rodzina jednostek wysokoprężnych Mercedesa
Mercedes zaprezentował nową rodzinę jednostek napędowych zasilanych dieslem. Silnik z oznaczeniem OM 654 już teraz spełniają ostrzejsze warunki dyrektywy emisji spalin, która wejdzie w życie we wrześniu 2017 roku. Cel ten udało się osiągnąć poprzez nowe rozwiązania. Dostarczane paliwo spalane jest w kilku krokach, wydostające się spaliny z jednostki napędowej filtrowane są od razu przy samym silniku. Dzięki temu jakość filtrowania systemu oczyszczającego działa niezależnie od czynników zewnętrznych. Nowe lepsze właściwości ekologiczne potwierdziła już DEKRA.


Fot. Mercedes

Jednostka wykorzystująca nową technologię pojawi się po raz pierwszy w modelu Mercedes E-Klasa. Pod maską tego samochodu znajdzie się silnik czterocylindrowy oznaczony E220 d o mocy 195KM, który zastępuje poprzednią jednostkę o mocy 170KM. Zaprezentowany silnik to dopiero początek dla tej nowej rodziny czterocylindrowych napędów, które mają zadomowić się w każdym z oferowanych samochodów niemieckiej marki premium. Nowe rozwiązania, które wprowadza ta jednostka mają zostać także wykorzystane w innych silnikach, tak aby poprawić ich właściwości ekologiczne.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-05-29 11:34:01
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Nowa-rodzina-jednostek-wysokopreznych-Mercedesa

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt