Nowe i bardzie eleganckie Audi A5

Rozmiar tesktu A A A
-
Nowe i bardzie eleganckie Audi A5
Niemiecki producent premium Audi, odświeża kolejny samochód ze swojej oferty. Zaprezentowany po raz pierwszy w 2007 roku samochód Audi A5, miał już okazję przejść jakiś czas temu lekkie odświeżenia. Teraz nadszedł jednak czas na pełną zmianę generacji. Druga generacja sportowego Coupe zaprezentowana została po 9 latach od debiutu rynkowego. Mimo długiej przestrzeni czasowej Audi A5 będzie nadal bazować nad podstawowych założeniach tego modelu. Położy jednak dużą większą wagę na takie cechy jak elegancie oraz dostojność. Wraz z nową stylistyką zadebiutują także mocno odświeżone silniki oraz najnowocześniejsze systemy multimedialne.


Fot. Audi

Audi A5 oraz jego podstawowa sportowa odmiana S5 utrzymały swoje podstawowe sportowe cechy. Jednak w przeciwieństwie do pierwszej generacji nabrały na dostojności. Nowy grill, zmienione światła z przodu jak też z tyłu samochodu oraz silniejsze prowadzenie linii spowodowały, że nowe Audi A5 prezentuje się bardziej dostojnie. Za większą klasą pojazdu odpowiada także nowy dłuższy odstęp między kołami. Nie tylko, że samochód prezentuje się na zewnątrz zdecydowanie lepiej, ale także pasażerowie wewnątrz poczuć będą mogli różnice. Nowy Audi A5 dołączył do grona samochodów z aktualnym obowiązującym układem kokpitu oraz deski rozdzielczej. Ponadto wewnątrz samochodu będzie dostępne nowe oświetlenie, które w zależności od zapotrzebowania będzie można zmieniać. Dostępne będą w sumie 8 kolorów.

Fot. Audi

Pod maską nowego Audi A5 pojawi się pięć ulepszonych jednostek napędowych. Każda będzie posiadać więcej mocy niż poprzednie edycje, średnio 17%. Jednak dzięki udoskonaleniu w wykorzystaniu paliwa coraz to lepszym stopniu, zapotrzebowanie nowych silników Audi A5 spadło aż o 22%. W ofercie znajdą się dwie jednostki benzynowe TFSI oraz trzy silniki TDI. Ich moc w zależności od wersji będzie mieścić się w granicach od 190 do 286 KM. Tradycyjnie Audi S5 otrzymało swój własny wysokoprężny silnik w układzie V6 oraz o pojemności 3.0l i mocy 354 KM. Standardowo większa część jednostek wyposażona będzie w sześciobiegową manualną skrzynię lub 7 biegową automatyczną S tronic. Dla dwóch najwyższych wersji silnikowych dostępna będzie także 8 biegowa automatyczna przekładnia. Napęd będzie przekazywany na przednią oś lub na wszystkie cztery koła.

Fot. Audi

Nowe technologie pozwalają Audi A5 ponownie stać na równi z konkurencją. Nowy system multimedialny połączony z telefonem czyni teraz z Audi A5 nie tylko szybki elegancki samochód, ale także mobilne biuro. Dzięki wbudowanej karcie SIM w samochodzie, pojazd ma cały czas dostęp do internetu. Ma to kolejną korzyść, użytkownicy samochodu mogą przez cały czas korzystać z internetu, nawet w technologi LTE. Nad bezpieczeństwem wszystkich znajdujących się osób w samochodzie czuwają zaawansowane systemy aktywnego bezpieczeństwa. W razie braku reakcji kierowcy samochód będzie w stanie zmniejszyć prędkość tak aby zminimalizować ryzyko uszczerbku na zdrowiu lub całkowicie doprowadzić samochód do zatrzymania.

Fot. Audi

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-06-03 23:14:46
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Nowe-i-bardzie-eleganckie-Audi-A5

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt