Pierwsza hybryda Ferrari, czy to możliwe?

Rozmiar tesktu A A A
-
Pierwsza hybryda Ferrari, czy to możliwe?
Świat staje na głowie, super-sportowe samochody włoskiej marki Ferrari zaczynają sięgać po silniki hybrydowe. Na razie jest to tylko zapowiedz ale jeśli się spełni to będzie sensacją. W marcu 2010 roku na targach samochodowych w Genewie Ferrari zaprezentowało światu swój pierwszy pojazd hybrydowy którego bazą jest model 599. Zastępca głównego menagera Ferrari zapowiedział, że prędzej czy później UE wymusi na producentach produkcję tzw. samochodów Eco-friendly. Wprowadzenie na rynek hybrydowego Ferrari zapowiadane jest na 2015 rok. Osobiście uważam, że takie restrykcje powinny dotyczyć producentów masowych a nie ekskluzywnych pojazdów dla nielicznych. Niestety ale prawdopodobnie w przypadku Ferrari straty z tego tytułu wielokrotnie przewyższą zyski.


Czym jest hybryda i jakie ma zalety?

W samochodach napęd hybrydowy to zazwyczaj połączenie silnika spalinowego z silnikiem elektrycznym. Silniki te mogą pracować jednocześnie lub na zmianę w zależności od potrzeb np. od tego w jakim środowisku się poruszamy, w mieście czy w trasie. Największą zaletą silników hybrydowych jest mniejsze spalanie oraz minimalizacja emisji szkodliwych spalin do atmosfery. Ten typ silnika ma także wady, chociażby zwiększenie masy całkowitej pojazdu czy też podniesienie kosztów produkcji.

Moja opinia

Przez specjalistów silniki hybrydowe uważane są za półśrodek, ja uważam podobnie bowiem nadal nie notujemy w przypadku ich stosowania relatywnie dużego spadku spalania paliwa i emisji spalin. Jeśli do tego dochodzi jeszcze cena, wyższa nawet o 20 000zł w przypadku samochodu wartego 100 000zł to mało osób zdecyduje się na takie rozwiązanie. Na dzień dzisiejszy specjaliści pracują nad udoskonaleniem pozyskiwania różnego rodzaju alternatyw dla ropy naftowej. Mamy wiele możliwości rozwoju poczynając od Biogazu a kończąc na wodorze…
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2010-05-12 16:36:34
Tu możesz podyskutować o artykule https://www.moj-samochod.pl/Pierwsza_hybryda_Ferrari_czy_to_mozliwe

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt