Pierwszy prawdziwy rynkowy elektryk Volkswagena - nowy e-up

Rozmiar tesktu A A A
-
Pierwszy prawdziwy rynkowy elektryk Volkswagena - nowy e-up
Jeszcze Targi na Genewie ledwo miały okazji zamknąć drzwi, a już niemiecki producent zapowiada pierwszą premierę, która pojawi się na Targach IAA we Frankfurcie. Tym samym producent z Wolfsburga przedstawił swój pierwszy w pełni elektryczny samochód. Wraz z rozpoczęciem targów na jesieni, będzie on także do zamówienia u dealerów.
Zaprezentowany model nie będzie pod kątem wymiarów odróżniał się od przeciętnego Up!'a. Długość małego, 4-osobowego, miejskiego samochodu, będzie wynosić 3,54m długości, 1.64m szerokości oraz 1.48m wysokości. Mimo niewielkich rozmiarów zewnętrznych, samochód dysponuje dużym i pojemnym wnętrzem. Także pod względem designu e-up! nie odbiega od swojego pierwowzoru. Jedyna zmiana, to miejsce umieszczenia LEDowych świateł do jazdy dziennej, które znalazły się na łukach zderzaka.Także wnętrze utrzymało swój minimalistyczny i prosty design. Zmiany odczuje tu tylko kierowca, który zamiast wskaźnika poziomu baku zobaczy pojemność akumulatora. Samochód na swojej baterii jest w stanie przejechać nawet do 150 km. Czyni to z niego idealne auto na miasto, a nawet na małe podróżne poza teren zabudowany.

Dzięki możliwości naładowania 80% baterii w ciągu 30 minut, jego możliwości eksploatacyjne poszerzają się. To czyni go także idealnym miejskim samochodem dla firm, które działają przede wszystkim w centrach miast. W wielu stolicach europejskich i dużych aglomeracjach posiadanie samochodu nie wytwarzającego CO2 sprawia, że nie trzeba płacić za parking. Może i w Polsce się tego kiedyś doczekamy.Silnik napędzający ten mały samochód będzie posiadał maksymalną moc do 82 KM, jednak podczas stałej pracy wynik ten schodzi do 55 KM. Maksymalny moment obroty to pokaźne 210 Nm. Naturalnie, jak na samochód elektryczny przystało, pozbawiony jest on skrzyni biegów. Do 100 km/h nowy e-up! potrzebuje zaledwie 14 sekund, a jego maksymalna prędkość wynosi 135km/h.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2013-03-18 09:13:01
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Pierwszy-prawdziwy-rynkowy-elektryk-Volkswagena-nowy-e-up

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt