Polak potrafi Hydrocar Premier samochód zawstydzający dużych

Rozmiar tesktu A A A
-
Polak potrafi Hydrocar Premier samochód zawstydzający dużych
Kiedy w świecie motoryzacyjnym trwa walka o nowe rozwiązania w zakresie napędzania samochodów, Polacy tworzą swoje rozwiązania. Koncerny co roku wydają setki milionów w rozwój nowych jednostek napędowych oraz zaawansowanych technologi autonomicznych. Jednak jak pokazały teraz polskie uczelnie, nie budżet się liczy a pomysłowość oraz miłość do swojego fachu. Podczas krakowskich targów motoryzacyjnym, które odbyły się 21-22 maja premierę miał pierwszy polski samochód zasilany wodorem wyposażony dodatkowo w system autonomicznej jazdy.

Hydrocar Premier to owoc współpracy kilku polskich zespołów. Połączone siły Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, zespołu AGH Racing Team oraz firmy RIOT Technologies, przyczyniły się do powstanie pierwszego samochodu na wodór bardziej zaawansowanego pod tym względem niż konkurencyjne. Japońskie oraz koreańskie samochody wykorzystuje wodór ciekły, rodzima produkcja paliwo w formie wodorków metali – wodór w fazie stałej ( patent WAT ). Co to oznacza dla samego samochodu, przede wszystkim lżejszy i bardziej pojemny bak. Bak w aktualnie wykorzystywanych już samochodach na wodór wymagają rozwiązania które zapewnią bezpieczne przechowanie paliwa pod ciśnieniem nawet 800bar. W przypadku wersji krystalicznego paliwa, zapotrzebowanie to spada do zaledwie kilku bar.

Polski Hydro Car zachwyca także pod innym względem. Jednostka napędowa, która składa się tak naprawdę z 4 niezależnych elektrycznych silników jest w stanie wytworzyć moc sięgającą nawet 270 KM. Cały układ działa w trybie 4x4 zaś odpowiednie nałożenie mocy na każde z kół kontroluje procesor, spełniający funkcję elektronicznego dyferencjału. Prototyp samochodu przygotowany został od razu jako samochód uliczny. Dzięki temu do czynienia mamy z pełnoprawnym samochodem, wyposażony między innymi w LEDowe światła. Hydrocar Premier posiada także system do autonomicznej jazdy, pozwalający poruszać się po ulicy nawet bez ingerencji kierowcy.

Polska może nie posiada własnego producenta samochodów popularnych, ale za to inżynierów którzy potrafią zrobić bardzo duży krok do przodu w swojej dziedzinie. Pokazując innowacyjne rozwiązania, które wyprzedzając to co pokazują duże firmy motoryzacyjne o kilka dobrych lat.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-05-24 08:33:33
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Polak-potrafi-Hydrocar-Premier-samochod-zawstydzajacy-duzych

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2024 Internetowy magazyn motoryzacyjny moj-samochod.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt