Zbliża się dużymi krokami premiera nowej rodziny Ford Tourneo Connect

Rozmiar tesktu A A A
-
Zbliża się dużymi krokami premiera nowej rodziny Ford Tourneo Connect
Ekspansja oferty produktowej amerykańskiego producenta trwa w najlepsze. Od kilku ostatnich lat na rynku pojawiają się to coraz to nowsze rozwiązania. Tym razem nadszedł czas na przestronny oraz uniwersalny samochód rodzinny lub do przewozu osób. Tourneo Connect dostępny będzie w dwóch wersjach; 5-osobowa jak też dłuższa, do 7-osób.


Tourneo Connect Forda otrzymał twarz, którą poznaliśmy już w nowej wersji Kugi, czy też poznamy w zbliżającymi się wielkimi krokami EcoSporcie. Wygląd samochodu wykonany został zgodnie z filozofią Kinetic Design. Zapewnia to dynamiczną sylwetkę, przestronność, elastyczność w przesuwaniu siedzeń oraz odpowiednią przestrzeń na bagaże. Wewnątrz samochodu, w układzie konsoli, widać mocne pokrewieństwo z niżej notowanym, także niedawno co wprowadzonym na rynku modelem Fiesta.Nowy przestronny model Forda, dostępny będzie w dwóch wersjach - normalnej oraz Grande. Wersja podstawowa będzie krótsza 4,42m, z krótszym rozstawem osi i tylko na 5 osób. Wersja Grande może poszczycić się całkowitą długością 4,82m. Krótsza wersja Tourneo Connect jest wyższa o 2 cm od Grande, wartość ta wynosi 1,85m. Szerokość w obu wypadkach jest taka sama, model wraz z lusterkami rozpycha się na 2,14m. Pojemność bagażnika w standardowym Tourneo Connect, przy nie złożonych siedzeniach, wynosi 913l; przy złożonych otrzymujemy 1824l. W wersji Grande, 5-osobowej, bagażnik przy rozłożonych siedzeniach daje nam 1305l pojemności, zaś przy złożonych mamy do dyspozycji już 2179l. Ostatnia konfiguracja 7-osobowego Grande prezentuje się następująco: 7-siedzeń 450l, 5-siedzeń 1264l oraz przy złożonych tylnych siedzeniach 2179l.Pod maską Tourneo Connect dostępne będą dwie nowoczesne jednostki EcoBoost, przy czym silnik 1.0l tylko w Tourneo Connect, oraz trzy jednostki wysokoprężne.
SilnikMocMoment obrotowyPaliwoSkrzynia biegów
EcoBoost 1.0l100 KM170 NmBenzyna6-biegów manualna
EcoBoost 1.6l150 KM240 NmBenzyna6-biegów automatyczna
1.6l TDCI75 KM220 NmDiesel5-biegowa manualna
1.6l TDCI95 KM230 NmDiesel5-biegowa manualna
1.6l TDCI115 KM270 NmDiesel6-biegowa manualna
Tourneo Connect także pod kątem bezpieczeństwa nie odbiega od innych modeli amerykańskiego producenta. Samochód już w wersji podstawowej może pochwalić się wysokim pakietem bezpieczeństwa, który oczywiście, w zależności od upodobania, będzie można jeszcze podnieść o system Active City Stop. Dla poprawienia komfortu oraz precyzji jazdy, Ford wymienił tylną część zawieszenia, która była stosowana w poprzedniej generacji, znanej też jako Transit Connect. Zamiast układu sprężyn piórowych, znajdzie się unikalna konstrukcja, składająca się z belki skrętnej.

Samochód, zarówno w wersji tradycyjnej, jak też Grande, pojawi się w połowie 2014 roku w salonach. Cena Tourneo Connect z silnikiem 1.0l EcoBoost będzie od 67 157 zł brutto. Większy brat z silnikiem dieslowym 1.6l i mocy 75KM zaczynać będzie się od 74 907 zł brutto. Pojazd będzie dostępny w 3 wersjach - Ambiente, Trend oraz Titanium, pełny skład wyposażenia dostępny ma być tuż przed rynkowym debiutem. Dla osób dla których obie wersje okażą się za krótkie lub za długie, Ford udostępni także dwie kolejne odsłony z rodziny Tourneo. Będzie to Courier, mały miejski Van o długości 4,16m, oraz Tourneo Custom, o wymiarach od 4,97 aż do 5,34m.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2013-08-29 17:21:31
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Zbliza-sie-duzymi-krokami-premiera-nowej-rodziny-Ford-Tourneo-Connect

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt