Usportowiona Toyota Yaris R1A - powrót do rajdów

Rozmiar tesktu A A A
-
Usportowiona Toyota Yaris R1A - powrót do rajdów
Nowa usportowiona wersja Toyoty Yaris R1A ma zapieczętować powrót japońskiego producenta samochodów to wyścigów z serii R1A. Przebudowany Yaris w wersji R1A swój debiut zaliczy na zbliżających się wniemczech zawodach ADAC Rallye Deutschland ( 24-26 sierpnia).


Projektem sportowego Yarisa zajeła się firma TMG ( Toyota Motorsport GmbH), główny cel który opiewał przy tworzeniu specjalnej wersji tego przedewszystkim małego miejskiego samochodu była cena. Rajdówka miała kosztować tyle, aby była dostępna zarówno dla początkujacych, jak też zaawansowanych kierowców rajdowych. Toyota Yaris została wyceniona na około 22,500 Euro bez podatku i akcyzy.

Regulacjie FIA dotyczące serii R1A pozwoliły tylko na nieduże modyfikajce w przypadku silnika, pod maską znalazł się 1,33 litrowa benzyna z 99 KM i 120 Nm. Maksymalna prędkość to 175 km/h. Całość sterowana jest przez 6-biegową skrzynię.

Podczas 9 wyścigu z trającego już sezonu. Yaris będzie służył jako samochód testowy, tak aby przed rozpoczęciemkolejnego sezonu być w 100% przygotowanym na wszystkie ewentualności. Kierowcą samochodu będzie Isolde Holderied, a jego co-pilotem będzie Herbie Hossbach.

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2012-08-15 13:13:23
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Sporty-motoryzacyjne/Usportowiona-Toyota-Yaris-R1A-powrot-do-rajdow

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt